CGHV50200F
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CGHV50200F
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Voltage - Rated : 125 V
Package : Tray
Series : GaN
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 440217
Voltage - Test : 40 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 5GHz
Gain : 11.8dB
Package / Case : 440217
Current - Test : 1 A
Power - Output : 200W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : 17A
Base Product Number : CGHV50200
Description : RF MOSFET HEMT 40V 440217
Contact Now
RF Mosfet 40 V 1 A 5GHz 11.8dB 200W 440217